ФОТО: Невремето демолираше Трговски центар во Србија - Луѓето бегале од водата

Силно невреме вчера ја зафати Србија, а најпогоден беше Белград.

Невремето проследено со силен ветер, пороен дожд и грмотевици направи хаос, а и денес улиците се под вода, има затворени и поплавени објекти и возила под вода, како и откорнати дрвја и гранки.

Дождот кој врнел повеќе од еден час демолирал и Трговски центар во Нови Белград каде водата го пробила кровот, а луѓето панично почнале да бегаат.

Српските медиуми пренесуваат дека и денеска состојбата е алармантна и метеоролозите најавуваат невреме.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.06.2019 - 08:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега