ФОТО: Невреме во Скопје - ветерот откорна автобуска постојка

Силно невреме проследено со обилни врнежи, грмежи и ветер попладнево го погоди главниот град.

На социјалните мрежи, луѓето почнаа да споделуваат видеа и фотографии од штетите кои ги предизвика невремето.

Во Кадино, силниот ветер успеал го откроне заштитнот лим од автобуската постојка.

 

 

 

16.08.2018 - 22:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега