ФОТО: Неочекувана спојка - Талат од „Преспав“ и македонската пејачка во интересно издание

Актерот Дритон Вејсели кој македонската јавност го запозна по улогата на Талат од Џепчиште во хит серијата „Преспав“ се здоби се неверојатна популарност.

Освен актерски улоги, тој работи и на други различни прокети.

Последно, тој беше дел од прокетот на младата македонска пејачка Мартија Станојковиќ, каде партнер ѝ беше и Дритон.

Качен на трактор, па позирајќи со убавата Мартија, оваа двојка наскоро ќе ја видиме во новиот музички проект на пејачката.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Martija Stanojkovic (@martijastanojkovic)

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.03.2021 - 10:17
Фото: 
Вистина.мк

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега