ФОТО: Некролог за сопругата на Милошевиќ - тие единствено испратија последен поздрав за Мира Марковиќ

Мријана Марковиќ, вдовицата на поранешниот југословенски претседател Слободан Милошевиќ, која почина во Русија, најверојатно ќе биде погребана во Пожаревац, во дворот на семејната куќа, по сопствена желба,, покрај својот сопруг, дознаваат од семејните пријатели на семејството Милошевиќ, Куирир.рс

Мирјана Марковиќ, првата претседателка на Јуогсловенска левица, сопруга на некогашниот претседател на Југославија, Слободан Милошевиќ, почина од рак на белите дробови на 77. години

Во денешниот весник „Политика“ на страниците резервирани за некролози, се појавил еден посветен за неа од колективот на Географскиот факултет во Белград.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.04.2019 - 17:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега