ФОТО: Не ми било судено да бидам машко - познатиот Кен стана Барби, направи голема трансформација

Познатиот 'вистински Кен', Родриго Алвеш, пред неколку месеци наговести дека всушност цел живот се чувствувал како жена.

На големо изненадување на многумина, после повеќе од 200 операции на телото и потрошени половина милион фунти, тој стана - Барби. Со својот нов изглед привлекол огромно внимание кога се појавил во Лондон кај своите пријатели - во сина тоалета, со цело шише алкохол.

„Божја волја е да бидам жена. Чувствувам дека сакал да ме искористи како алатка за да ги научи другите за трансродовите лица“, раскажал за странските медиуми.

„Кога бев мала, сакав кукли и фустани и се чусвтвував како девојче, но немав претстава за тоа што значи да бидеш трансродово лице. Сега таа тема многу подобро ја разбирам. Потрошив многу пари на тоа да имам вештачки стомачни, бицепси... но во машка кожа се чувствував како промашај. Не ми било судено да бидам маж“, истакнала таа, која сега, како што наведува, се вика Џесика. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2020 - 21:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега