ФОТО: Не беше со него на централниот терен - се огласи Јелена Ѓоковиќ, една фотографија кажува се

Јелена Ѓоковиќ, сопругата на најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ, не беше во можност да го следи величествениот триумф во финалето во Вимблдон, но поддршката секако не изостана.

Јелена после мечот се огласи на Инстаграм, а судејќи по објавите, фантастичниот Ноле и својата сопруга ја оставил без текст.

Да потсетиме, Новак по петти пат во кариерата го освои Вимблдон. Во историското финале, најдолго некогаш, Ѓоковиќ во пет сета го совлада Федерер.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.07.2019 - 12:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега