ФОТО: Најсексипилната девојка се пожали од бујните атрибути-„Сакам да си ја вратам старата фигура“


Манекенката и инфлуенсерка Деми Роуз (24) никогаш не се срами да го покаже своето голо тело, но изгледа во моментов не е во целост задоволна со својата фигура. Објавила фотографија од пред неколку месеци, а во прв план се нејзините гради и стомакот.

„Мисија ми е да се вратам на ова“, напишала Деми покрај фотографијата. Манекенката се придржува до строг режим на исхрана за да ја одржи линијата.

„Еднаш за странските медиуми рекла дека оревите и путерот од кикирики се најкалоричната работа што ја јаде.

„Се обидувам да бидам здрава колку што можам. Поради сите патувања на кои одам тешко ми е да вежбам. Патувам по целиот свет, но се обидувам да одржувам некој начин на живот. Сите ми велат дека сум најздравата личност што ја познаваат“, рекла Деми, која се пожалила дека многу брзо ѝ се наталожуваат вишок килограми.

 

„За мене не постои роденденска торта“, вели Деми.

 
 
 
View this post on Instagram

@lolo_creativ

A post shared by Demi Rose (@demirosemawby) on Aug 21, 2019 at 2:49pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.11.2019 - 19:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега