ФОТО: Најпребаруваната личност на Гугл порасна - бебето со најбујна коса сега е девојче

Бебето Чанко пред една година стана најпребарувата личност на Гугл поради својата неверојатно бујна коса, а сега повеќе не е бебе, но е послатка од било кога.

Јапонското бебе Чанко има скоро 400.000 следбеници на Инстаграм и нејкзината мајка изјавила дека била изненадена од реакциите, кога првпат објавила фотографии од својата ќерка.

Чанко во меѓувреме стана и заштитно лице за шампони за коса.

Тајната на нејзината преслатка коса е во редовното четкање и опуштениот начин на живот, открила нејзината мајка Мами Кано.

Погледнете како изгледа сега:

 
 
 
View this post on Instagram

 

A post shared by 髪記録 / hair diary (@babychanco) on May 16, 2018 at 4:41pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

 

A post shared by 髪記録 / hair diary (@babychanco) on Jun 9, 2019 at 5:31pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

 

A post shared by 髪記録 / hair diary (@babychanco) on Dec 4, 2018 at 1:00am PST

 
 
 
View this post on Instagram

 

A post shared by 髪記録 / hair diary (@babychanco) on May 8, 2019 at 4:08pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.06.2019 - 23:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега