ФОТО: Најбогатиот човек на светот во Сен Тропе - со него и жената поради која остана без 38 милијарди долари

Сан Тропе е омилена дестинација на познатите летово. Француското летувалиште го посети и Џеф Безос, најбогатиот човек на планетата, кој во овој дел од Франција ужива со новата партнерка Лорен Санчез.

Џеф Безос е „тежок“ 112,5 милијарди долари, а на летување на луксузното место е заедно со поранешната водителка.

Uživaju u ljubavi

Податокот кој никој не го заборава, кога се тие двајца во прашање е тоа дека поради Лорен, сопственикот на Амазон остана без 38 милијарди долари. Толку го чинеше разводот од поранешната сопруга Мекензи Безос.

Милијардерот прво се збогати, а кога доојде време да одбере меѓу пари или љубов, го одбра второто.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.08.2019 - 09:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега