ФОТО: Многумина велат дека овие родители имаат најубави деца на целиот свет

Мајката на седумгодишни близначки, Леа Роуз и Ава Марија, ги претвори во ѕвезди, само по седум месеци откако им отвори Инстаграм профил. Тие се прогласени за најубави девојчиња на светот, од страна на корисниците на социјалните мрежи.

Американките Леа Роуз и Ава Марија добија неверојатни 139.000 следбеници, од кога нивната мајка Џеки Клемент почна да објавува нивни фотографии на Инстаграм.

Познати како близначките Клементс, тие потпишаа договор со модна агенција, соработуваа со бројни детски модни брендови и магазини, откако мајката ги прашала дали сакаат да се занимаваат со моделинг.

Не била изненадена кога скокнале од радост и не можеле да дочекаат да почнат да работат. До сега завршиле шест професионални ангажмани, а според мајката уживале во секоја секунда.

 

 

 

12.08.2018 - 13:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега