ФОТО: Меланија во снежно бела венчаница ги дочекала гостите во Белата куќа - чини 3.600 евра

Во новото издание на традиционалниот Конгресен бал во Белата куќа првата дама на Америка, кога станува збор за модата, ни овој пат ништо не препуштила на случајот. Приредила изненадување какво долго ќе се памети.

Melanija i Donald Tramp

Претседателскиот пар Трамп ги поздравил гостите во големото предворје на Белата куќа, а во улога на домаќинка Меланија посебно пленела во елегантен модел на бел фустан со детаљ од свила.

Како што дознаваат странските медиуми, станува збор за венчаница со потпис на познатиот либански дизајнер Рима Акре, а одбраната креација посебно се истакнува со цирконите сместени на работивте, по цена од 3.600 евра.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.12.2019 - 11:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега