ФОТО: Меланија Трамп засенета од својата 74-годишна мајка

Првата дама на САД, Меланија Трамп со семејството по одморот се врати во Белата куќа.

Таа дојде во друштво на сопругот, синот, но и родителите Амалија и Виктор Кнавс.

И додека Меланија стандардно беше модерна и тренди без грешка во впечатлива зелена сукња со резбарени мотиви, поголемо внимание привлече нејзината 74-годишна мајка.

Нејзината мајка носеше фустан со А крој во сина боја со геометриски облици во вид на пруги во розеви и црвени нијанси и класични салонки соодветни на фустанот.

Нејзината мајка самоуверено чекореше низ тревникот во високи потпетици, сигурно гордеејќи се на својата ќерка, првата дама на САД. Мора да признаеме дека изгледа неверојатно за своите години.

Погледнете: 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.08.2019 - 09:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега