ФОТО: Меланија Трамп уште еднаш ги истави модните критичари без здив - покажа како треба да изгледа една прва дама

Меланија и овој пат успеа да ги воодушеви модните критичари. Нејзината комбинација и овој пат беше оценета со чиста десетка.

Се уште актуелната, прва дама на Америка, ја дочека елката која оваа година ќе биде посебно украсена. Декорацијата во Белата куќа е секогаш посебен и спектакуларен настан, а сите со нетрпение чекаат да видат како таа ќе изгледа за време на Божиќните и Новогодишните празници.

Меланија овој пат избра капут кој повеќе потсетува на пелерина во црно-бела боја. Оваа е проверена комбинација која на сите одлични им прилега. Моделот потсетува на костимите од 50-те години, па ѝ дава дополнителна доза на женственост.

Како би ја оцениле?

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.11.2020 - 18:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега