ФОТО: Меган Маркл што и да направи веднаш наидува на критики - нејзиниот убав гест доби само злобни коментари

Принцот Хари и Меган Маркл му го честитаа 71. роденден на принцот Чарлс преку социјалните мрежи со досега необјавена фотографија од крштевката на нивниот син Арон.

На фотографијата се прикажани три генерации од кралското семејство: принцот Чарлс, неговиот син Хари и внукот Арчи.

„Среќен роденден на неговото височесво принцот од Велс - сер, татко, дедо“, пишува во опис на фотографијата.

Без оглед на убавата честитка, многумина шпекулирале дека со овој потег Меган Маркл се обидува да се приближи кон кралското семејство.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.11.2019 - 12:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега