ФОТО: Маркл и принцот Хари го покажаа синот за Денот на татковците

Принцот Хари и Меган Маркл објавија фотографија од својот син Арчи во чест на Денот на татковците.

На фотографијата Арчи го држи за прстот својот татко.

Во капелата во која неговите родители се венчаа, Арчи ќе биде крстен следниот месец.

 
 
 
View this post on Instagram

Happy Father’s Day! And wishing a very special first Father’s Day to The Duke of Sussex! © SussexRoyal

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on Jun 16, 2019 at 5:01am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.06.2019 - 21:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега