ФОТО: Манекенката ги почести своите фанови со роденденско разголено издание

Изгледа дека во светот стана модерно да се фотографирате голи за роденден, а по овој тренд се води и британската плус сајз манекенка Искра Лоренс.

Таа за својот 30-ти роденден ги почестила фановите на Инстаграм со серија фотографии на кои позира гола под туш, додека со рацете ги прекрива градите, а водата се слева преку нејзините облини. 

„Роденденско одело“, напишала Искра под објавата.

Манекенката го постигнала тоа што го сакала бидејќи, покрај честитките за роденден, добила и мноштво коментари на сметка на својот изглед.

„Среќен роденден, прекрасна си“, „Имаш прекрасно тело“, „Изгледаш одлично“, се само некои од коментарите под фотографиите.

Инаку, фановите особено ги изненади со изјавата кога се породи дека „јавната објава на полот на детето не е потребна бидејќи полот не гарантира дека детето така и ќе се декларира“.

 
 
 
View this post on Instagram

Birthday suit

A post shared by Iskra (@iskra) on Sep 14, 2020 at 11:52am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.09.2020 - 17:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега