ФОТО: Македонските актери прославија годишнина од брак

Македонските актери Тања Кочовска и Предраг Павловски неодамна прославија 24 години во брак. Актерката му ја честиташе годишнината на сопругот со фотографија на Фејсбук, во чиј опис напиша „24“. Честитките веднаш почнале да пристигнуваат.

Тања и Предраг се запознале во студентските денови, но во тој период и двајцата имале долги врски. Во 1994 година Тања полнала да работи во Театарот за деца и младинци, а по неколку месеци подоцна таму дошол и Предраг, па почнала љубовта. Двојката ја има ќерката Нела, која има 23 години и студира на Факултетот за драмскиу уметности. Од првиот брак со актерот Владимир Ендровски – Љац, Тања го има синот Александар (28).

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.10.2019 - 16:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега