ФОТО: Македонскиот водител позираше со 2-месечната ќеркичка

Македонскиот водител Димитар Андоновски и неговата поубава половина, пејачката Сара Мејс пред два месеци се остварија во улога на родители.

Сара на свет ја донесе малата Илина, а Димитар го направи горд татко.

Тој на својот Инстаграм профил објави фотографија од него додека во прегратка ја држи Илина, а во опис на фотографијата напиша емотивна порака.

-Ниедна љубов на светот не е како онаа на таткото за неговата мачечка ќерка, напиша водителот.

 

 
 
 
View this post on Instagram

No other love in the world is like the love of a father has for his little girl #babygirl #mondayhugs #fatherdaughtertime #twomonthsbaby

A post shared by Dimitar Atanasovski (@dimitar_atanasovski) on Nov 5, 2018 at 4:52am PST

 

 

 

08.11.2018 - 16:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега