ФОТО: Македонскиот музичар стана татко - најблиските ги почести со мекици

Музичарот Владимир Дојчиновски – Дојчин, уметничкиот директор на фестивалот „Макфест“ пред два дена доби ќерка.

„Денес ми е најсреќен ден во животот, станав татко“, напиша тој на „Фејсбук“.

Како што е редот, Дојчин направи мекици, но не дома со семејството, туку во Штип, каде што викендов се одржува „Макфест“. 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.10.2019 - 19:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега