ФОТО: Македонскиот фудбалерот Давид Бабунски стана татко

Македонскиот фудбалер Давид Бабунски стана татко. Тој на социјалните мрежи објави слика од синот, направедна веднаш по раѓањето, и откри на бебето му го дале името Лиам.

„Нашиот втор син Лиам се роди денес и донесе неизмерна среќа и љубов во нашето семејство. Благодарни сме и благословени со неговото раѓање“, напиша тој.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.12.2019 - 12:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега