ФОТО: Македонската водителка доживеала драма во Охрид - „Ѝ благодарам на Брзата помош„

Македонската водителка Миа Костова преку Инстаграм објава им се заблагодарува на сите кои брзо интервенирале додека нејзиниот живот ил во опасност.

Што точно се случило на патувањето во Охрид, русокосата водителка не детализираше, но истакна дека била избеганата голема трагедија.

„Приказната во Охрид заврши прилично трауматично за мене и за сите околу мене. Ништо страшно, освен еден аларм за да подзакочам во секоја смисла на зборот. Една најискрена благодарност за луѓето од Острово ресторанот, фала на Брзата помош кои беа исклучително брзи и експедитивни, пријатни, културни и посветени. Пола ѓивот ѝ должам на мојата Тијана Секулиќ, која спаси поголема трагедија. И мама и Андрија кои ми беа сила во позадина. Ве сакам“, напиша водителката на Инстаграм.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.02.2020 - 10:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега