ФОТО: Македонската пејачка прва пристигна во домот на трагично загинатиот колега

Регионот е потресен поради смртта на српскиот рапер Далибод Андонов Гру кој почина во близина на на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при параглајдерство паднал во вода.

Голем број пријатели и колеги се простуваат од него, а Тијана Дапчевиќ и Игор Лазиќ Нигор први пристигнале пред домот на раперот за да изрзат сочуство. 

Дапчевиќ од Далибор се прости и преку социјалните мрежи. Таа објави фотографија од раперот, а во описот напиша:

„Е мој Далиборе….не сакам да прифатам те нема никогаш и никаде…ми скрши срцето…нека те чуваат ангелите“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.09.2019 - 18:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега