ФОТО: Македонија повторно се гуши - во Куманово најзагадено вечерва

Во Куманово, Тетово и Битола вечерва воздухот е многу високо загаден. 

Во Скопје е високо загаден, додека во Кочани и Струмица воздухот е средно загаден. 

Во Кавадарци, Кичево, Велес и Гостивар, воздухот е многу ниско загаден. 

Во Куманово се измерени 199 ПМ честички на 100 микограми, во Битола 167 ПМ, а во Тетово 118 ПМ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.12.2019 - 19:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега