ФОТО: „Македонија-Бојкотира“ одбележа четири години од референдумот за промена на името

Четири години поминаа од референдумот за промена на името, при што само 36 отсто од граѓаните излегоа да дадат поддршка за Преспанскиот договор.

Координативното тело на „Македонија-Бојкотира“ вечерва во паркот спроти Собрание го одбележа настанот.

„Дозволете ми да се потсетиме и да го прочитаме меморандумот за стратешка соработка. Единствени во определбата дека изборот на името на една држава е прашање на внатрешните околности и дека Република Македонија има неотуѓиво и неограничено право на името Република Македонија“, кажаа меѓу другото на собирот.

30.09.2022 - 20:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега