ФОТО: Луксузна торта и многу познати личности на едно место - Јелена Карлеуша го прослави 41. роденден

Јелена Карлеуша го прослави својот 41. роденден во еден елитен ресторан.

Пејачката цела во бело блесна во мрачната ноќ.

 
 
 
View this post on Instagram

 #BirthdayTime #JelenaKarleusa

A post shared by JELENA KARLEUŠA LION (@karleusalion) on Aug 18, 2019 at 12:17am PDT

Нејзините ќерки Ника и Атина цело време беа покрај својата мајка, а неколку познати пејачи се појавија и на прославата.

 
 
 
View this post on Instagram

Party time #JelenaKarleusa

A post shared by JELENA KARLEUŠA FAN PAGE (@karleusaicon) on Aug 17, 2019 at 3:33pm PDT

Неколку минути по почетоко во ресторанот дојде и сопругот на Јелена, Душко Тошиќ.

Освен членовите на семејството се појавиле и Дара Бубамара, Мира Шкориќ, Ана Бекута, поранешната сопруга на Аца Лукас, Соња Вуксановиќ.

Луксузната торта сите ги воодушеви.

 

 
 
 
View this post on Instagram

Happy birthday Queenjelenakarleusa#happybirthday

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@jelenakarleusax) on Aug 17, 2019 at 2:42pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.08.2019 - 12:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега