ФОТО: Луѓето на Инстаграм гледаат и не веруваат - никој не може да погоди која од нив е мајка, а која е ќерката

43-годишната Џолин Дијаз од Калифорнија стана ѕвезда преку ноќ благодарение на својот Инстаграм профил каде редовно објавува моменти од семејниот живот.

Секако, тука најмногу простор зазема нејзината 19-годишна ќерка Мелани Паркс, а тие две станале ѕвезди затоа што изгледаат како сестри, а не како мајка и ќерка.

 
 
 
View this post on Instagram

 

A post shared by Joleen Diaz (@joleendiaz) on Mar 11, 2019 at 11:21am PDT

Нивната приказна стигнала и до Дејли Меил, каде Џолин открила дека е самохрана мајка, а дека својата младоликост ја должи на чистиот животен стил.

-Секогаш се трудев да бидам што е можно покативна и да живеам здраво. Избегнувам алкохол, јадам избалансирана храна и многу одморам. Фокусирана сум на негата на кожата, а интензивно се негувам од 12. години - открила Џолин.

 
 
 
View this post on Instagram

#happythanksgivng 

A post shared by Joleen Diaz (@joleendiaz) on Nov 28, 2019 at 4:11pm PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.02.2020 - 14:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега