ФОТО: Луда забава на свадбата на Хејли и Бибер - вака се слави свадба кога се имаат милиони на сметка

Хејли Болдвин и Џастин Бибер се венчаа вчера во Северна Каролина една година после венчавањето во Њујорк.

22-годишната манекенка Хејли Болдвин и 25-годишниот пејач Џастин Бибер се венчаа во капелата „Самерсет“. После црквената церемонија, во духот на христијанството, следувало и забава во хотел кој бил затворен за јавноста.

На свадбата се појавиле 150 гости, меѓу кои и многу познати лица како Ед Ширан, Кендал и Кајли Џенер, Ашер и Џејден Смит.

Важна гостинка била Жаклин Миранда, киропрактичар, која му помогнала на Бибер во проблемите со вратот, а која на Хејли ѝ помогнала во изборот на гардероба.

Doktorka masira Hejli Boldvin

Хејли која носела прекрасна елегантна венчаница оиске свадбата облекла јакна на која пишувало „Сопруга“. Со оваа фотографија на Инстаграм се пофалил и нејзиниот сопруг, кој инаку бил одлично стилизиран младоженец.

Jakna sa posebnim natpisom

На свадбата се служело и шампањско, украсено со злато и титула „Биберови“, како и датумот на свадбата.

Skupoceni šampanjac

Погледнете фотографии од свадбата, гостите и младоженците:

 
 
 
View this post on Instagram

My bride is 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on Oct 1, 2019 at 2:11am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

Got my self a lil wedding gift ... thanks @jadellebh

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on Sep 30, 2019 at 3:27pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.10.2019 - 14:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега