ФОТО: Лила со емотивна порака за татко ѝ - „Ниту сонцето ќе биде сонце, ниту месечината месечина“

Македонската водителка Лила Филиповска напиша емотивна порака за татко ѝ кој почина од рак.

Лила на својот Фејсбук објави фотографија на која пишува: Човек што има изгyбeно човека знае за големината на вашата болкa. Ниту сонцето повеќе ќе биде сонце. Ниту месечината, месечина“, објави водителката, а во описот на истата фотографија напиша: „Фалиш тато“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.06.2019 - 20:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега