ФОТО: Ковачевски се поклони пред споменикот на Светите браќа Кирил и Методиј во Софија

Премиерот Димитар Ковачевски кој во моментот е во прва официјална посета на Софија заедно со неговиот бугарски колега се поклони и положи свежо цвеќе пред спомениците на Непознатиот воин и на Светите браќа Кирил и Методиј.

-Взаемната почит и поддршка е единствениот начин за заедно да чекориме по европскиот пат, напиша Ковачевски на Фејсбук.

24.01.2022 - 18:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега