ФОТО: Копија на татко му - Шехерезад пазареше во супермаркет со синот

Труската актерка Бергузар Корел, која е позната по улогата на Шехерезад во серијата „1001 ноќ“, беше фотографирана од папараците додека пазари со својот син Али во еден од турските маркети.

 

Карел и нејзиниот сопруг Халит Ергенџ, познат од истоимената серија, го добија Али во 2010 година. Претходно двајцата се венчаа во 2009 година. На синот велат дека му го дале едно од најпопуларните имиња во Турција.

Многумина коментираат дека Али е копија на својот татко.

Погледнете и сами проценете:

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 23:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега