ФОТО: Колинда му подари дрес од Хрватска на Трамп - неговата реакција е непроценлива

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ вечерва нема да ги бодри „Огнените“ во Москва.

Хрватска вечерва на Светското првенство во фудбал го игра полуфиналниот натпревар со тимот на Англија.

Медиумите објавија фотографија од претседателот на САД, Доналд Трамп и хрватската претседателка, Клинда Грабар Китаровиќ, која во рацете го држи дресот на хрватската репрезентација.

 

 

 

11.07.2018 - 21:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега