ФОТО: Која од која поубава - Елена Велевска уживаше на есенско кафе со својата сестра

Македонската фолк-пејачка Елена Велевска е активна и на социјалните мрежи, каде често споделува фотографии и од нејзиното семејство.

Сончевите зраци во оваа есен пејачката ги користи за одмор со најблиските, па така сподели и фотографија од себеси и сестра си додека уживаат во заеднички поминатото време.

Она што може да се забележи е дека и двете се русокоси, а кога е физичкиот изглед во прашање, многу потсетуваат една на друга.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.10.2020 - 14:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега