ФОТО: Кои кандидати влегоа во финалето на Икс Фактор?

Завршија првите елиминации во Икс фактор, а Емина и Кики ги одбраа своите тројца најдобри преставници. Членовите на жирито имаа навистина тешка задача.

Секој од нив беше домаќин на сопствените ученици во нивните домови. Оние кои беа во домот на Емина имаа огромна среќа да го посетат Истанбул, домот на познатата пејачка, која ги прошета низ градот. Но и покрај дружењето мораше да се донесе тешка одлука.

Еве кои кандидати ги одбра Емина: Лукијан Ивановиќ, по него младиот Харис Чато и на крај Алекса Перовиќ.

Во куќата на Кики беше поинаку сите натпреварувачки  настапија, но не сите воодушевија. Погледнете кои девојки ги одбра Кики.

Но ова не е се натправрувачите кои не отидоа понатаму ќе имат добија нова можност доколку публиката го сака тоа.  Ако вашиот фаворит не е меѓу оние кои влегоа, тогаш гласајте.

 

 

 

18.12.2013 - 10:21

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега