ФОТО: Ќерката на Сузана Спасовска правеше моминска забава - со другарките помина незаборавна вечер

Вчера вечерта ќерката на познатата македонска фолк-пејачка Сузана Спасовска правеше моминска забава во еден од македонските ресторани. Теона наскоро ќе се мажи за својот избраник Виктор, а фотографиите од забавата синоќа ги објави на социјалните мрежи.

Сузана Спасовска неодамна најави дека наголемо се подготвуваат за свадба, и дека е среќна што ја мажи ќерка си.

Погледнете дел од атмосферата на моминската:

 

 
 
 
View this post on Instagram

Bride to be 

A post shared by Теона Спасовска (@teonaspasovska) on Sep 30, 2019 at 11:11am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

Hold onto your best friends ! Because i bet in an entire lifetime, you won't find anybody else like them.  #childhoodbesties #bestbachelorettepartyever 

A post shared by  (@teonaspasovska) on Sep 30, 2019 at 12:20pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

here are friends, there is family, and then there are friends that become family  #bacheloretteparty #loveyougirls 

A post shared by Теона Спасовска (@teonaspasovska) on Sep 30, 2019 at 12:41pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.10.2019 - 12:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега