ФОТО: Ќерката на Колинда замина да студии во Харвард - откриено колку чини нејзиното студирање

Катарина Китаровиќ, единствената ќерка на претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, отпатувала во средата за САД, каде ќе студира на престижниот и прескап Универзитет Харвард.

Претседателката на својот профил на Фејсбук објави емотивна порака за својата ќерка.

„Летај високи и биди секогаш своја, Сколу мој, Ангелу мој! И врати се во гнездото свое. Хрватска те чека со раширени крилја!

Бескрајно те сакаат твоите пред се горди Мајка и Татко“, напиша Колинда.

Инаку, ова е ценовникот за школската 2019/20 година на Харвард.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.08.2019 - 12:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега