ФОТО: Ќерката на данскиот милионер пред масакрот во Шри Ланка објавила последна фотографија од семејното летување

На данскиот милионер, 46-годишниот Андерс Холч Повлсен е сопственик на АСОС, во терористичкиот напад во Шри Ланка му беа убиени три од четирите деца.

Повлсен е втор најголем приватен замјопоседувач во Велика Британија.

Сведок по име Киеран Арасаратнам рекол во неделата за Би-Би-Си дека видел „Жена од Данска како изгубила три деца“ о бомбашки напад во хотелот Шангрил.

Тој на Фејсбук подоцна напишал: „Данско семејство со три деца. Родителите преживејаа. Децата им загинаа. Имам три деца и точно знам како сега се чувствуваат“.

 
 
 
View this post on Instagram

3 x små ferie basser 

A post shared by ALMA STORM HOLCH POVLSEN (@almashpovlsen) on Apr 17, 2019 at 7:45am PDT

Една од ќерките на Повлсен, Алма Стом Холч Повлсен пред неколку дена на својот Инстаграм профил објавила фотографија од своите сестри и малиот брат Алфред на Шри Ланка.

Во серијата бомбашки напади на црква и луклсузни хотели убиени се најмалку 290 лица, а ранети повеќе од стотина.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.04.2019 - 18:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега