ФОТО: Ќерката на Александар Митевски е матурантка - музичарот со емотивна објава

Ќерката на композиторот и пејач Александар Митевски, Ања, е матурантка. Авторот на голем број македонски популарни песни на „Фејсбук“ објави дека ќерка му матурирала.

„Времето лета, дојде матура… Животот да ти даде крилја, срце мое“, напиша Митевски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.05.2019 - 10:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега