ФОТО: Кисела Вода најави дека улиците ќе ги чисти во 2001 година

Кисел Вода преку профилот на Фејсбук најави дека ќе ги чисти улиците.

Меѓутоа, во фотографиите со распоредот, наместо 2021, пишува дека улците ќе се чистат пред 20 години, односно во 2001 година.

-Целосниот распоред за акцијата за миење на улиците, а наскоро ќе следи и акција за прибирање и отстранување на кабаст отпад, се вели во објавата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.03.2021 - 19:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега