ФОТО: Километарски колони на автопатот пред Куманово

Километарки колони утрово на наплатната рампа Романовце. Како што јавуваат локалните медиуми во Куманово, српските туристи кои од денеска поаѓаат на војот годишен одмор во соседна Грција направиле вистински метеж. На наплатната рампа се чекало и по половина час. 

ФОТО: Кумановоњуз

најчитано сега