Фото: Кенгур претепал момче кое се обидело да го убие

 

Тинејџер кој ловел кенгури едвај спасил жива глава откако го нападнал кенгур кој се обидувал да го улови.

19-годишниот Џошуа Хајден во вторникот вечерта со својот брат Калерберин во западна Австралија тргнал на лов по кенгури, но на крајот завршил со скршена вилица и затворено око, пишува Дејли Меил.

Се вели дека Џошуа пукал во двата кенгури од автомобилот и се наведнал на прозорот, па во тој момент еден од кенгурите го нападнал.

Откако едниот избегал, Хајден нишанел во другиот кенгур, но животното успеало да го нападне пред Џошуа да пука.

batine-kengur

 

 

 

17.02.2018 - 14:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа