ФОТО: Кендал Џенер непрепознатлива- манекенката го промени имиџот

 

Кендал Џенер, помладата сестра на Ким Кардашијан и една од најбараните „селебрти“ денес, беше вистинско изненадување на модната ревија, и го промени својот изглед целосно.

Дваесет и три годишната Кендал, се направи русокоса и сега е скоро непрепознатлива. Својата промена премиерно ја претстави на Модната недела во Лондон.

Новата фризура, супер манекенката ја сподели и на Инстаграм.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.09.2019 - 12:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега