Фото: Кавадарци со богата програма го одбележа големиот празник Св. Трифун

Денес во Тиквешијата на големо се празнува големиот празник св.Трифун.

Во Кавадарци оваа година прославата за овој празник беше организирана на високо ниво со богата програма и многу гости.

Градначалникот на oпштина Кавадарци организираше прием на кој беа пречекани Претседателот на Република Македонија и Претседателот на Влада на Република Македонја . Со заедничка здравица го честитаа празникот.

Прославата продолжи со традиционално закројување на винова лоза.

Годинава на манифестцјата присуствуваа голем број гости и граѓани, а вечерва на Градскот плоштад концерт има Владо Јаневски.

 

 

 

14.02.2018 - 19:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа