Фото: Карпа падна на пруга и пат во Велес

 

Железничкиот и патничкиот сообраќај на регионалниот пат Велес- Градско е во целосен прекин поради поголем одрон од карпа.

За среќа нема повредени во несреќата, кога карпата паднала врз машината.

 

 

 

13.03.2018 - 13:49
Фото: 
ѕид на сообраќаен срам

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа