ФОТО: Карачиќ го избра новот дрес, но сепак не го заборави Вардар и играчот со број 5

Игор Карачиќ денеска и официјално беше претставен како нов член на Кјелце, клуб во кој искусниот хрватски играч пристигнува по незаборавната етапа во Вардар која ја заокружи со втората освоена титула во Лигата на шампионите.

Тој на својот Инстаграм профил сподели фотографија со дресот кој му припадна, па Хрватот на интересен начин побара „амин“ од капитенот Стојанче Стоилов со оглед на тоа што во Кјелце ќе го носи дресот со број „5“.

Карачиќ имаше круцијална улога во турбулентната сезона и сосема заслужено беше избран за МВП на фајнал-фор турнирот во Келн

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.06.2019 - 23:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега