ФОТО: Капитенот се враќа - Стоилов се опоравува по операцијата


Проблемите со коленото на Стојанче Стоилов веќе се минато. Капитенот на „Вардар" успешно се опорави во Систина и неколку дена по операцијата, се чувствува одлично.

Докторите велат дека интервенцијата поминала во најдобар ред, а веќе од утре Столе може да почне со вежби и физикална терaпија, коишто ќе потпомогнат за побрза рехабилитација.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.06.2019 - 11:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега