ФОТО: Како најбогатиот човек на светот го помина Денот на заљубените - без гламур и луксуз, туку целосна спротивност

Ако некогаш сте се запрашале како најбогатиот човек на светот го поминува Денот на заљубените, ваков одговор сигурно не сте очекувале.

Откако е во врска со фаталната црнка Лорен Санчез, шефот на Амазон, Џеф Безос не штеди на луксузен начин на живот. После бројните патувања на кои ја однел својата избраничка, поради која ја напушти долгогодишната сопруга, Безос на телевизиската водителка ѝ купил и нова куќа, а папараците неодамна ги фотографирале додека се забавувале на Денот на вљубените.

Džef i Loren u Diznilendu

Иако ќе помислите дека отишле на романтично пловење со прескапа јахта или на некоја егозитчна дестинација, тие отишле во Дизниленд.

Paparaci su sve zabeležili

Уживале во забавните возења и се смееле како двајца тинејџери, а папараците сето тоа го овековечиле.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2020 - 09:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега