ФОТО: Каге Меси ги троши парите кога домот му изгледа вака - кога луѓето ги гледаат фотографиите се запрепастуваат

Фудбалерот на Барселона Лајонел Меси заработува 7 милиони евра месечно, но неговата куќа не изгледа така.

2

Иако медиумите неодамна објавија вест дека фудбалерот купил автомобил вреден 240.000 долари, на друштвените мрежи не може да се види дека Меси е втор по ред најплатен фудбалер на светот.

5b39f947-a0d0-40e0-bc1d-621d0a0a0a67-messi2-previeworg

За азлика од неговиот ривал Критијано Роналдо кој сака да се фотографира покрај луксузни автомобили и да покажува раскош на Инстаграм, Меси најчесто објавува фотографии со семејството.

3

Внатрешноста не е луксузна.

5

Според фотографиите и видеата на Инстаграм, во куќата на фудбалерот се е посветено на децата и нивната игра. Креветот со перници е создаден за скокање и уживање во детската забава, додека на големиот екран се прикажуваат цртани филмови.

 
 
 
 
 

 

 

15.10.2018 - 23:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега