ФОТО: Јосиф го претепале по грешка, хематоми има по цело тело - детали за крвничкиот напад во Подгорица

Момчето кое синоќа беше претепано во Подгорица од страна на навивачи на ватерполо репрезентацијата на Црна Гора се вика Јосиф Вукикевиќ

Тој од нападот се здобил со тешки повреди и има повремени несвестици. Видливи се бројни хематоми на главата.

Навивачите, 19-годишникот, по грешка го нападнале затоа што се испаничил,, како случаен минувач, за време на вербална кавга на навивачите со група Срби која се наоѓала во близина, дознаваат тамошните медиуми. За жал, ниту полициската патрола не му помогнала ни крив, ни должен да се спаси од линч.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.01.2020 - 17:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега