ФОТО: Јанева пред судот со капа на главата и истата јакна со која беше спроведена од Шутка во домашен притвор

Денеска продолжи судењето за предметот Рекет каде што обвинети се Бојан Јовановски и ексшефицата на СЈО, Катица Јанева.

Јанева на денешното рочиште се појави со капа на главата, носејќи ја истата јакна која ја имаше на себе кога од притворот во Шутка, беше спроведена во домашен притвор, по што следуваа низа реакции дека тоа можеби и не е Јанева.

Предметот „Рекет”, против обвинетите Бојан Јовановски и Катица Јанева, денеска ќе продолжи со презентација на нови сведоци на Јавното обвинителство за организиран криминал. Според најавата, за денеска се предвидени да сведочат Сања Димовска, Агапи Дика и Весна Костовска.

 

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.01.2020 - 11:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега