ФОТО: Јагленосан магацин за автомобилски резевни делови во Радишани

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

Од Пожарна Скопје на својот фејсбук профил објавија дека пожарот е локализиран и се работи на расчистување и споделија неколку фотографии на кои се гледаат предизвиканите штети.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2020 - 16:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега